Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Calominal Duo – wsparcie w redukcji i kontroli masy ciała

12 czerwca, 2024 redukcja masy ciała

Calominal Duo to innowacyjny wyrób medyczny przeznaczony dla osób zmagających się z nadwagą oraz tych, którzy pragną skutecznie kontrolować swoją masę ciała. Dzięki unikalnej formule zmniejsza wchłanianie tłuszczów i węglowodanów, co przyczynia się do redukcji spożywanych kalorii i wspiera utrzymanie zdrowej wagi.

Skład i zawartość opakowania

Calominal Duo zawiera glukomannan, chitozan, kwas cytrynowy, aromat multitropic, maltodekstrynę DE 20, acesulfam K, sukralozę, betakaroten oraz sacharynian sodu. Opakowanie zawiera 150 g proszku oraz łyżeczkę do precyzyjnego odmierzania dawek, co ułatwia stosowanie produktu.

Działanie Calominal Duo

Calominal Duo działa wielotorowo, wiążąc lipidy i węglowodany z pożywienia, co prowadzi do zmniejszenia ilości przyjmowanych kalorii. Produkt zwiększa uczucie sytości, pomagając w kontrolowaniu wielkości porcji spożywanych posiłków. Dodatkowo ogranicza wchłanianie cholesterolu, co korzystnie wpływa na zdrowie układu krążenia. W efekcie, stosowanie Calominal Duo sprzyja redukcji masy ciała i ułatwia jej kontrolę.

Jak stosować Calominal Duo?

Dawkowanie Calominal Duo zależy od celu jego stosowania. W przypadku redukcji masy ciała zaleca się przyjmowanie 2 dawek 2 razy dziennie. Dla kontroli wagi wystarczy 1 dawka 2 razy dziennie. Produkt należy przyjmować podczas dwóch głównych posiłków dnia. Ważne jest również spożywanie co najmniej jednego posiłku bogatego w wysokowartościowe oleje i tłuszcze, aby zapewnić organizmowi niezbędne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Dodatkowo zaleca się picie 2-3 litrów płynów dziennie.

Przeciwwskazania

Calominal Duo nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

  • Uczulenie na skorupiaki, ryby, mięczaki lub którykolwiek ze składników produktu.
  • BMI niższe niż 18,5.
  • Dysfagia, choroby zapalne przewodu pokarmowego (np. refluks żołądkowo-przełykowy, zapalenie błony śluzowej żołądka, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie uchyłków).
  • Objawy niedrożności jelit, podrażnienie żołądka, polipy jelita, ciężka niestrawność, zaparcia.
  • Po operacjach obejścia lub zmniejszania żołądka.

Uwagi i Zalecenia

Osoby z zaburzeniami trawienia, przemiany materii lub przyjmujące leki ograniczające perystaltykę jelit powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania Calominal Duo. Osoby powyżej 80 roku życia nie powinny podejmować odchudzania bez wcześniejszej zgody lekarza.

Produkt należy chronić przed światłem i wilgocią, a także unikać jego zanieczyszczenia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zużyć w ciągu 30 dni od pierwszego otwarcia.

Możliwe Działania Niepożądane

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić zaburzenia trawienia, takie jak zaparcia, wzdęcia, zgaga, uczucie pełności oraz bóle brzucha, zwłaszcza przy spożywaniu niewystarczającej ilości płynów. Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne, objawiające się nudnościami, wymiotami, biegunką, wysypką skórną, świądem, potami, obrzmieniem, mrowieniem, dreszczami, zawrotami i bólem głowy. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych, należy natychmiast przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.

Calominal Duo to skuteczny i bezpieczny sposób na wsparcie w walce z nadwagą oraz w kontrolowaniu masy ciała, jednak jak każdy wyrób medyczny, wymaga odpowiedzialnego stosowania zgodnie z zaleceniami producenta.

Treści prezentowane na stronie mają na celu poprawę komunikacji między Użytkownikiem a jego lekarzem i nie powinny zastępować tej relacji. Nasza strona służy jedynie celom informacyjno-edukacyjnym. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie zawartych tu informacji, zwłaszcza w dziedzinie medycyny lub innych dziedzin specjalistycznych, konieczna jest obowiązkowa konsultacja z lekarzem.

Redakcja e-lama.pl

Pasjonaci zdrowego stylu życia, sportu, kolorowej diety i pielęgnacji. Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych informacji odnośnie urody, wartościowego, smacznego jedzenia i zdrowia, które dla każdego powinno być najwyższą wartością w życiu. Zaraź się od nas pasją do życia w pełni sił!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

skinatrin

Skinatrin – na co działa?

12 czerwca, 2024

cardiominal
ketomorin

Jesteś zainteresowany reklamą?