Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Fibrocontrol – czy warto się zdecydować?

12 czerwca, 2024 apteka

Fibrocontrol to innowacyjny wyrób medyczny zaprojektowany specjalnie do samodzielnego usuwania włókniaków skóry. Produkt ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących bezpiecznego, bezbolesnego i skutecznego sposobu na pozbycie się tych nieestetycznych narośli.

Czym są włókniaki?

Włókniaki to niewielkie, miękkie narośla na skórze, które pojawiają się najczęściej na szyi, pod pachami, w fałdach pachwinowych i pod piersiami. Choć są nieszkodliwe, mogą być drażniące, uciążliwe i stanowić problem kosmetyczny.

Działanie i zastosowanie

Fibrocontrol pozwala na łatwe, bezpieczne i bezbolesne usuwanie włókniaków. Produkt przeznaczony jest do samodzielnego stosowania i gwarantuje doskonały efekt kosmetyczny już po 6 dniach. Działa poprzez zatrzymanie dopływu krwi do włókniaka, co prowadzi do jego stopniowego wyschnięcia i odpadnięcia. Proces ten odbywa się bez ryzyka powstania blizn i bez bólu.

Każde opakowanie Fibrocontrol zawiera 1 aplikator oraz 3 plastry do usuwania włókniaków (każdy plaster przeznaczony do usunięcia jednego włókniaka). Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.

Wskazania do stosowania

Fibrocontrol jest przeznaczony do usuwania włókniaków o średnicy maksymalnie 3 mm i wysokości do 5 mm, które są koloru skóry i nie krwawią. Produkt jest bezpieczny do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skład i stosowanie

Fibrocontrol zawiera w składzie nośnik w postaci poliestru i kauczuku syntetycznego, dysk wykonany z polioksymetylenu (POM) oraz plaster z poliestru i akrylatu. Aby skorzystać z Fibrocontrol, należy za pomocą aplikatora umieścić wyrób i plaster na podstawie włókniaka. Po aplikacji produkt zatrzymuje dopływ krwi do włókniaka, co prowadzi do jego wyschnięcia wewnątrz plastra. Plaster z wyschniętym włókniakiem usuwa się po 6 dniach.

Treści prezentowane na stronie mają na celu poprawę komunikacji między Użytkownikiem a jego lekarzem i nie powinny zastępować tej relacji. Nasza strona służy jedynie celom informacyjno-edukacyjnym. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie zawartych tu informacji, zwłaszcza w dziedzinie medycyny lub innych dziedzin specjalistycznych, konieczna jest obowiązkowa konsultacja z lekarzem.

Redakcja e-lama.pl

Pasjonaci zdrowego stylu życia, sportu, kolorowej diety i pielęgnacji. Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych informacji odnośnie urody, wartościowego, smacznego jedzenia i zdrowia, które dla każdego powinno być najwyższą wartością w życiu. Zaraź się od nas pasją do życia w pełni sił!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

skinatrin

Skinatrin – na co działa?

12 czerwca, 2024

cardiominal
ketomorin

Jesteś zainteresowany reklamą?