Przejdź do treści

Nutra Flex kapsułki – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Jakie są przyczyny bólu stawów? Najczęstszymi przyczynami bólu stawów są przebyte stany zapalne stawów (artretyzm) oraz choroby związane z ich zużyciem. Ogólne uszkodzenie związane ze zużyciem (artroza) jest zwykle wynikiem nierównomiernego lub nadmiernego obciążenia powierzchni stawowych. Osoby dotknięte chorobą chcą tylko jednego – szybkiej pomocy. To właśnie obiecują kapsułki Nutra Flex. Chcieliśmy się dowiedzieć, co potrafi ten produkt i przetestowaliśmy go dla Ciebie.

Spis treści

Co to jest Nutra Flex?

Nutra Flex to ziołowy suplement diety opracowany w celu wspierania zdrowia stawów. Uważa się również, że może zmniejszyć ból stawów i odbudować tkankę chrzęstną. Preparat występuje w postaci kapsułek, które opierają się na mocy naturalnych składników.

Test Nutra Flex

Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań chcieliśmy się dowiedzieć, czy rzeczywiście jest to skuteczny suplement, który wspomaga zdrowie. Oczywiście najlepszym sposobem na sprawdzenie efektu jest autotest, do którego szukaliśmy ochotnika. Nasz czytelnik Wolfgang zgłosił się na ochotnika. Ma 67 lat i od pewnego czasu cierpi z powodu nawracającego bólu kolana. Ponieważ Nutra Flex nie jest dostępna w sklepach stacjonarnych, zamówiliśmy kapsułki dla Wolfganga bezpośrednio u producenta. Obiecał, że podczas czterotygodniowego testu będzie przyjmował preparat dokładnie według zaleceń producenta – test mógł się rozpocząć.

 • Tydzień 1: Zgodnie z zaleceniami producenta Wolfgang przyjmował dwie kapsułki dziennie. Są one całkowicie pozbawione smaku i łatwe do przełknięcia.
 • Tydzień 2: Podczas pierwszej wizyty kontrolnej Wolfgang nie zauważył jeszcze żadnych zmian w swoim organizmie, nadal bolało go kolano. Ponieważ jednak jest to preparat ziołowy, jest całkiem możliwe, że efekt występuje z pewnym opóźnieniem, dlatego Wolfgang chciał kontynuować badanie.
 • Tydzień 3: Pojawiła się pierwsza poprawa w zakresie bólu, Wolfgang może znów lepiej poruszać kolanem, poprawiła się ruchomość stawu. Bardzo dobrze toleruje kapsułki, nie ma żadnych skutków ubocznych.
 • Tydzień 4: Nasz test dobiega końca i chcieliśmy się dowiedzieć od Wolfganga, czy jest zadowolony z wyników testu. Jest prawie bezbolesny i może znów znacznie lepiej poruszać kolanem, nie ma już żadnych ograniczeń ruchowych. Dla niego test się opłacił, Nutra Flex pomogła mu odzyskać dawną sprawność ruchową.

Czy istnieje skuteczna alternatywa?

Jak wykazał nasz własny test, kapsułki Nutra Flex są skutecznym suplementem diety, który może złagodzić ból stawów i wspomóc ich zdrowie. Należy jednak zaznaczyć, że cena kapsułek jest dość wysoka. Naszym celem jest zawsze polecanie tańszych produktów, które również mogą przekonać Cię swoim działaniem. W trakcie poszukiwań znaleźliśmy preparat Orthoflexan, oferowany wyłącznie przez sklep internetowy. Jest to również ziołowy suplement diety w postaci kapsułek, który zyskuje punkty zarówno za swoje działanie, jak i tolerancję.

Publiczne doświadczenia i opinie Nutra Flex

Chcieliśmy się dowiedzieć, co inni użytkownicy mają do powiedzenia na temat tych kapsułek ziołowych. Podczas poszukiwań na różnych forach poświęconych tematyce zdrowotnej szybko znaleźliśmy liczne opinie klientów, które przedstawiają bardzo pozytywny obraz. Wielu użytkowników może potwierdzić wyniki naszego testu. Regularne przyjmowanie preparatu poprawia ruchomość stawów i zmniejsza ból. Pozytywnie oceniana jest również dobra tolerancja kapsułek. Oto przykład:

Bardzo lubię jeździć na rowerze i przebywać na łonie natury. Od pewnego czasu mogę poruszać się tylko w ograniczonym zakresie, ponieważ boli mnie kolano. Przyjaciel polecił mi kapsułki Nutra Flex. Już po krótkim czasie mój ból znacznie się zmniejszył i mogę znów się poruszać.

Czy Nutra Flex jest krytycznie oceniana?

Znaleźliśmy kilka krytycznych komentarzy, które nie negowały skuteczności produktu, ale krytykowały wysoką cenę kapsułek.

Dla kogo przeznaczony jest Nutra Flex?

Naturalne kapsułki są odpowiednie dla wszystkich osób, które cierpią na bóle stawów lub których stawy tracą ruchomość. Jeśli jednak jesteś w ciąży lub karmisz piersią, koniecznie skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem kapsułek, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie. Nie jest też odpowiedni dla dzieci.

Skład Nutra Flex

Producent podaje następujące składniki aktywne:

 • Kwas hialuronowy – wspomaga ruchomość stawów i jest składnikiem tkanki chrzęstnej.
 • Boswellia Serrata, znana również jako kadzidłowiec, zawiera kwasy bosweliowe i olejek eteryczny jako najważniejsze substancje czynne. Składniki te mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, napotne i antybiotyczne.
 • MSM – ma działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, antyrakowe i stymulujące metabolizm kości, zawarte w nim antyoksydanty spowalniają proces starzenia się komórek.
 • Korzeń kurkumy – ma działanie przeciwzapalne.
 • Siarczan glukozaminy – wspiera zdrowie stawów, pomaga stymulować chrząstkę stawową i płyn maziowy. Mniejszy ból w kolanie. Większa ruchomość stawu kolanowego.
 • Siarczan chondroityny – jest ważnym składnikiem tkanki chrzęstnej.

Efekty Nutra Flex

Ten naturalny suplement diety może mieć następujący wpływ na organizm:

 • łagodzi bóle stawów
 • zapobiega zużyciu i uszkodzeniu stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów)
 • zwalcza stany zapalne w stawach (artretyzm)
 • smaruje chrząstkę stawową
 • wspomaga prawidłowe funkcjonowanie kości i chrząstek

Czy dostępne są oficjalne testy i wyniki badań?

W momencie przeprowadzania badań nie udało nam się znaleźć żadnych wyników badań naukowych. Niemniej jednak, chcielibyśmy jeszcze raz odwołać się do wyników naszego autotestu oraz licznych pozytywnych opinii klientów, które potwierdzają zarówno skuteczność, jak i dobrą tolerancję preparatu.

Co mówi Stiftung Warentest?

Testerzy niezależnej fundacji badają wiele produktów, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Oprócz urządzeń technicznych oceniane są również kosmetyki i suplementy diety. Wyniki badań kapsułek Nutra Flex nie są jeszcze dostępne.

Czy istnieją jakieś znane zagrożenia lub działania niepożądane?

Ten ziołowy suplement diety opiera się wyłącznie na mocy naturalnych składników. Kapsułki są na ogół dobrze tolerowane i jak dotąd nie odnotowano żadnych działań niepożądanych.

Nutra Flex – przyjmowanie i dawkowanie

Producent zaleca przyjmowanie 2 kapsułek (jednej rano i jednej wieczorem) dziennie. Należy je przyjmować bez rozgryzania, popijając dużą ilością wody.

Gdzie kupić Nutra Flex?

Nutra Flex można wygodnie zamówić przez Internet. Kapsułki nie są dostępne w sklepach stacjonarnych.

Cena Nutra Flex

Na stronie producenta słoiczek Nutra Flex zawierający 60 kapsułek oferowany jest w cenie 69,95 €. Z kolei tańszy produkt alternatywny Orthoflexan kosztuje 24,95 EUR. Dostawca oferuje możliwość otrzymania do dwóch dawek za DARMO w ramach oferty oszczędnościowej 2+1 i 3+2.

Najczęściej zadawane pytania

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących naszych produktów. Poniżej zebraliśmy dla Ciebie najczęściej spotykane z nich.

Czy mogę kupić Nutra Flex w aptece?

Nie, jest to suplement bez recepty, który nie wymaga recepty ani wizyty w aptece. Nie jest on sprzedawany w aptekach lokalnych ani internetowych.

Gdzie można zamówić oryginalne kapsułki Nutra Flex?

Kapsułki można łatwo zamówić na stronie internetowej producenta.

Czy istnieje również żel Nutra Flex na stawy?

Nie, produkt jest dostępny wyłącznie w postaci kapsułek.

Czy mogę zamówić Nutra Flex z Amazon lub Allegro?

Nie, kapsułki nie są obecnie dostępne w serwisie Amazon.

Czy kapsułki Nutra Flex są zalecane przez dr Raphaela Pereza?

Dr Raphael Perez jest lekarzem farmakologiem, jednak do tej pory nie zalecił stosowania tych kapsułek.

Analiza Nutra Flex

W naszym samodzielnym teście Nutra Flex rzeczywiście przyniosła zauważalną ulgę w dyskomforcie stawów naszego uczestnika testu, a opinie klientów mówią same za siebie. Naturalne kapsułki mogą pomóc w poprawie stanu zdrowia stawów. Są one dostępne bez recepty, a eksperci również oceniają je jako skuteczne preparaty. Kapsułki te są jednak dość drogie, dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę na niedrogą alternatywę, jaką jest OrthoFlexan. Preparat ten można również otrzymać bez recepty od lekarza, a przekonuje on swoją tolerancją i działaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *