Przejdź do treści

Mysimba – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Duży odsetek współczesnego społeczeństwa boryka się z ogromnym problemem, jakim niewątpliwie jest otyłość. Niestety wysokokaloryczne, niezdrowe posiłki z fast foodów, czy różnej maści mrożonek, oraz bardzo mało aktywny, siedzący tryb życia w ogóle nam w tym nie pomagają, a nie raz to te czynniki są głównymi winowajcami nadwagi. Tutaj z pomocą przychodzi nam ten fantastyczny preparat jakim jest Mysimba. Zacznijmy od tego, że to lek służący do walki z otyłością, który dostępny w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Nie jest on dostępny bez recepty, oraz nie podlega refundacji. Ma on działanie ośrodkowe, polegające na tym, że substancje czynne wchodzące w skład leku Mysimba oddziałują wzajemnie na siebie. Należy go stosować jako uzupełnienie diety o zmniejszonej ilości kalorii, a jego zadanie polega na zmniejszeniu uczucia łaknienia u stosującego.

Spis treści

Co to jest i na czym polega otyłość

Jest to stan polegający na tym, że u osoby nim dotkniętej występuje znacznie podwyższona ilość tkanki tłuszczowej, u mężczyzn powyżej 25 procent, natomiast u kobiet powyżej 30 procent masy ciała. Choroba ta od 1985 roku uznawana jest za przewlekłą, a stanem poprzedzającym otyłość jest nadwaga.

Przyczyny występowania otyłości

Przede wszystkim mało aktywny, siedzący tryb życia i niewłaściwa dieta, ponadto zbyt wolna przemiana materii, predyspozycje genetyczne, zbyt duży apetyt i brak uczucia sytości, zaburzenia dotyczące czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego, nieregularne przyjmowanie posiłków, wpływ czynników związanych z życiem płodowym, takich jak zła dieta matki w ciąży. Istnieje jeszcze wiele innych czynników otyłości, ale wymienianie ich w nieskończoność nie ma sensu.

Skład Mysimba

Tak jak wspomniałem wyżej substancje czynne, będące składnikami preparatu oddziałują na siebie. Sposób tej interakcji nie został jednak jeszcze w sposób dokładny poznany, a także wyjaśniony. 1 tabletka leku składa się z 8 mg chlorowodorku naltreksonu oraz 90 mg chlorowodorku bupropionu. Warto nadmienić, iż w zawiera ona ponadto laktozę, zwana inaczej cukrem mlekowym, to dwucukier, składający się z cukrów prostych, takich jak glukoza i galaktoza, jednak żeby mogła być przyswajana przez organizm człowieka, musi być rozłożona do właśnie cukrów prostych. Pierwszy ze składników chlorowodorek naltreksonu to organiczny związek chemiczny stosowany w leczeniu uzależnienia od opioidów (między innymi kodeina, morfina, czy heroina) i od alkoholu. Podaje się go również jako antidotum na na zatrucie opioidami podawanym dla detoksykacji. Stosowanie go ma ogromną ilość zalet, bowiem nie uzależnia stosującego, a przy jego regularnym przyjmowaniu organizm nie rozwija tolerancji. W przypadku zażycia używek nie wywołuje on żadnej gwałtownej, negatywnej reakcji. Jednak leczenie naltreksonem musi koniecznie odbywać się pod ścisłą kontrolą specjalisty. Lek niestety upośledza sprawność psychomotoryczną, oraz zdecydowanie nie jest zalecany dla kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, oraz dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Stosowanie go jest także zabronione dla osób posiadających nadwrażliwość na niego lub któryś ze środków pomocniczych leków. Naltreksonu nie wolno również stosować w przypadku dolegliwości, takich jak ostre zapalenie wątroby, czy ciężka niewydolność nerek, oraz wątroby. Nie można go mieszać z lekami opioidowymi i metadonem. Leczenie naltreksonem powinno się stosować dopiero po odstawieniu opioidów, bowiem przyjęcie ich znacznej dawki w trakcie leczenia może doprowadzić do niebezpiecznego dla życia człowieka zatrucia. Z kolei w przypadku użycia naltreksonu przez osoby stosujące opioidy spowoduje wystąpienie zespołu odstawiennego. Natomiast chlorowodorek buprioprionu jest to organiczny związek chemiczny z grupy katynonów, stosowany jako atypowy lek przeciwdepresyjny. Ma on zastosowanie w walce z depresją, oraz nadwagą (zmniejsza masę ciała->odchudzające właściwości), wspomagające w leczeniu uzależnienia od nikotyny. To jest tak właściwie już cały skład z którego zrobiony jest Mysimba. W preparacie znajdują się ponadto substancje pomocnicze do których zaliczamy hydroksypropylocelulozę, laktozę jednowodną i bezwodną, celulozę mikrokrystaliczną, krospowidon, hypromelozę, chlorowodorek cysteiny, stearynian magnezu, krzemionkę koloidalną, edetynian disodu, lak aluminiowy indygotyny E132, dwutlenek tytanu E171, makrogol 3350, lak aluminiowy indygotyny E132, talk, a także alkohol poliwinylowy.

Czytaj również:  7 Slim krople – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Stosowanie Mysimba

Może zacznijmy od tego kiedy zażywanie produktu jest wskazane. Tabletki wykorzystuje się w przypadku osób dorosłych dotkniętych nadwagą lub otyłością, w przypadku gdy ich nadmiernej masie ciała towarzyszy co najmniej 1 z dolegliwości związanych z otyłością, między innymi cukrzyca typu I i II, nadciśnienie tętnicze, czy dyslipidemia, a wartość wskaźnika BMI , która zalecana jest u osoby stosującej lek to minimum 27 kg/m2. Preparat Mysimba należy stosować doustnie, popijając go przy tym wodą. Pod żadnym pozorem tabletki nie można gryźć, czy żuć, a jego dawkowanie organizmu zależy od od poziomu przystosowania organizmu do leku w danym okresie, a calutki proces przyzwyczajenia się wynosi najczęściej 4 tygodnie. Przez ten czas dawka medykamentu powinna być zwiększana stopniowo, z tygodnia na tydzień. Zaleca się dawkowanie specyfiku Mysimba na poziomie 1 tabletka codziennie rano w 1 tygodniu zażywania, 22 tabletki dziennie, jedna rano i jedna wieczorem, w 2 tygodniu, 3 tabletki dziennie, 2 rano oraz 1 wieczorem w 3 tygodniu stosowania, oraz 4 tabletki każdego dnia w 4 tygodniu, 2 rano i 2 wieczorem. Osiągnięta w 4 tygodniu kuracji dawka jest maksymalną i nie można zażywać więcej leku w ciągu jednego dnia. W przypadku nieprzyjęcia którejś z dawek w trakcie leczenia, nie powinno się jej przyjmować z opóźnieniem, a dalej kontynuować terapię zgodnie z ustalonym rytmem. Kurację należy prowadzić przez pełne 16 tygodni, po czym skontaktować się z lekarzem prowadzącym, w celu ustalenia jej skuteczności.

Efekty Mysimba

Efekty są wręcz fantastyczne! Wielu stosujących zachwala sobie produkt, zwracając uwagę właściwie na świetne wyniki stosowania specyfiku. Preparat zawdzięcza swoją skuteczność nietuzinkowym składnikom. Jestem wręcz przekonany, iż będą państwo w pełni zadowoleni z osiągniętych kuracji. Jednak jeśli chce się uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, należy stosować lek Mysimba regularnie, tak jak należy, dawkując go odpowiednio.

Skutki uboczne Mysimba

Zażywanie specyfiku może wywołać wystąpienie niepożądanych efektów, tak jak to ma miejsce w przypadku większości z dostępnych na rynku leków. W ulotce preparatu zawarte zostały wszelkie zaobserwowane niepożądane działania o zróżnicowanym charakterze, a najczęściej u stosujących pojawiały się bezsenność, nagły lęk, niepokój ruchowy, bóle mięśni i stawów, ból głowy, dolegliwości związane z układem pokarmowym, takie jak wymioty, nudności, zaparcia, bóle brzucha.

Czytaj również:  Yoslimin kapsułki – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Przeciwwskazania Mysimba

Przede wszystkim specyfiku nie mogą stosować kobiety w ciąży, oraz karmiące piersią, co więcej sytuacja wygląda tak samo w przypadku dopiero chcących zajść w ciąże. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku dzieci i młodzieży, bowiem lek może mieć szkodliwy wpływ na młody, dopiero rozwijający się organizm takich osób. Podczas kuracji prowadzonej z użyciem leku Mysimba, należy koniecznie zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu lub całkowicie zaprzestać jego spożywania, Ze względu na jego silną interakcję z lekiem. Ponadto, dokładnie z tego samego powodu zaleca się, aby nie był on podawany osobom od razu po nagłym odstawieniu alkoholu przez nie. Mysimba nie może być podawany ponadto u osób z nadwrażliwością, bądź alergią na którykolwiek ze składników, cierpiącym na niekontrolowane napady padaczki, chorym na nadciśnienie tętnicze i afektywną dwubiegunową, uzależnionym od niektórych leków, posiadającym ciężkie zaburzenia czynności i procesów chorobowych, osobom ze stwierdzoną chorobą afektywną dwubiegunową, a także jednostkom z guzem nowotworowym zlokalizowanym w ośrodkowym układzie nerwowym. Lek wywiera negatywny wpływ na zdolność pacjentów do prowadzenia pojazdów i obsługiwania różnej maści maszyn. Należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia zawrotów głowy,utraty przytomności, senności, czy ataku drgawkowego zachodzącego w trakcie stosowania omawianego preparatu. Także w przypadku stosowania produktu Mysimba należy unikać takich czynności.


Ranking produktów na Odchudzanie - Maj 2022 r.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 18.03.2024

 

Gdzie kupić Mysimba?

Lek ten powinien być na spokojnie dostępny w aptekach czy to stacjonarnych, czy to internetowych, bowiem Mysimba jest dostępny tylko i wyłącznie z receptą, także nie ma żadnej możliwości nabycia go na żadnych portalach internetowych, takich jak Allegro, czy Ceneo.

Czytaj również:  Bioslimin - Opinie i efekty produktu na odchudzanie

Cena Mysimba

Na chwilę obecną koszt nabycia leku Mysimba, w aptekach połączonych z portalem na terenie całej Polski, mieści się on między 370 złotych, a 599,99 złotych. Dla niektórych jest to znaczny wypadek, jednak nie ma co się oszukiwać, że warto, a lek jest fantastycznym rozwiązaniem w kwestii walki z otyłością, nie ma co się nawet zastanawiać, bowiem najlepsze inwestycje to te w siebie.

Opinie Mysimba

Przeglądając różnej maści portale internetowe można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat leku. Pewna użytkowniczka pisze, że skończyła już pierwsze opakowanie Mysimba, a pierwszy tydzień nie był łatwy ze względu na skutki uboczne, jednak dzięki niemu schudła ona aż 8 kilogramów do tej pory, co jest co by nie mówić świetnym wynikiem. Było jednak wiele opinii, gdzie mimo wielu fajnych efektów stosowanie preparatu Mysimba niosło za sobą niestety wiele niepożądanych skutków ubocznych, jednak coś za coś. Jakby nie patrzeć mimo wszystko to dobrze świadczy o leku.

Przedstawione powyżej szczegóły produktu Mysimba oparte zostały na zewnętrznych źródłach na forum, blogach z recenzjami, portalach społecznościowych i ofertach producenta z ofertami produktu. Więcej danych na ten temat można odnaleźć pod adresem https://www.cdc.gov/healthyweight/losing_weight/index.html oraz na https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/basics/weightloss-basics/hlv-20049483 pod którym udostępniono badania i inne właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *