Sport
Tutaj jesteś

Ile trwa dogrywka w piłce ręcznej?

11 czerwca, 2024 Ile trwa dogrywka w piłce ręcznej?

W piłce ręcznej dogrywka to dodatkowy czas rozgrywany w przypadku remisu po zakończeniu regulaminowego czasu gry. Jest to bardzo emocjonujący moment dla zawodników i kibiców, ponieważ decyduje o ostatecznym zwycięzcy meczu. Ale ile trwa dogrywka w piłce ręcznej?

Czas trwania dogrywki

W piłce ręcznej dogrywka trwa zazwyczaj 2×5 minut, czyli łącznie 10 minut. Jest to krótki, ale intensywny czas, w którym zawodnicy muszą dać z siebie wszystko, aby zdobyć decydujące punkty. Jeśli po zakończeniu dogrywki nadal będzie remis, decydującym czynnikiem jest seria rzutów karnych.

Jak przebiega dogrywka?

Podczas dogrywki obowiązują te same zasady co w regulaminowym czasie gry. Zawodnicy muszą przestrzegać wszystkich przepisów i grać fair, aby uniknąć kar. Dogrywka może być bardzo stresującym momentem, dlatego ważne jest, aby zachować spokój i skupić się na celu – zdobyciu zwycięskiego gola.

Znaczenie dogrywki w piłce ręcznej

Dogrywka w piłce ręcznej ma ogromne znaczenie, ponieważ decyduje o ostatecznym wyniku meczu. To właśnie w tym dodatkowym czasie można zobaczyć prawdziwe umiejętności i determinację zawodników. Dla kibiców jest to także niezwykle emocjonujący moment, gdyż wynik meczu może zmienić się w ostatnich sekundach dogrywki.

Podsumowując, dogrywka w piłce ręcznej trwa zazwyczaj 2×5 minut i jest decydującym momentem w przypadku remisu po regulaminowym czasie gry. To intensywny czas, w którym zawodnicy muszą dać z siebie wszystko, aby zdobyć zwycięstwo. Dla kibiców jest to także niezwykle emocjonujący moment, gdyż wynik meczu może zmienić się w ostatnich sekundach dogrywki.