Przejdź do treści

Fibro Control – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Kilka słów o produkcie: Fibro Control jest to wyrób medyczny w formie zestawu przeznaczony do usuwania włókniaków w domu. Pozwala on na samodzielne, a przy tym w stu procentach bezpieczne i bezbolesne usunięcie narośli ze skóry z obszaru szyi, pach, a także okolic piersi. Trzeba także podkreślić, iż Fibro Control jest skierowany dla osób dorosłych.

Spis treści

Co to w ogóle jest włókniak?

Jest to łagodny nowotwór powstały z tkanki łącznej włóknistej, w wyniku niezłośliwej, spontanicznej proliferacji, czyli mnożenia się fibroblastów, a zatem komórek tkanki łącznej właściwej. Włókniaki zwykle przybierają postać niewielkiej naskórnej zmiany o wyglądzie przypominającym wypukłą krostę, lub narośl o nieregularnym kształcie. Zwykle występują one na powierzchni szyi, pod pachami, w fałdzie pachwinowej, czy pod piersiami.

Z czym wiąże się włókniak i czy jest zagrożeniem dla naszego zdrowia?: Mimo posiadania procesu rozrostowego włókniaki nie są zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka, nie posiadają one przerzutów, a są usuwane tylko i wyłącznie z powodów pielęgnacyjnych, a także kosmetycznych. Sprawiają one natomiast problemy natury estetycznej.

Czynniki powstawania włókniaków

Niestety do tej pory nikomu nie udało się ustalić dokładnych przyczyn powstawania włókniaków. Uznaje się, iż wpływ na to mają uwarunkowania genetyczne, czynnikiem powodującym powstawanie tych narośli mogą być także zachodzące na powierzchni ciała podrażnienia skóry. Częstotliwość powstawania włókniaków rośnie wraz z wiekiem, występują one także częściej u cukrzyków, kobiet w ciąży, osób mających problem z otyłością, oraz u ludzi z zaburzeniami endokrynologicznymi, do których należą na przykład nadczynność tarczycy czy guzy przysadki, są to po prostu zaburzenia związane z układem dokrewnym.

Skład Fibro Control

Produkt ten składa się z zestawu w którego skład wchodzą 3 plastry służące do usuwania włókniaków, każdy przeznaczony do usunięcia jednej narośli, oraz aplikatora przeznaczonego do umieszczania plastrów na powierzchni włókniaków. Przyrządy znajdujące się w zestawie Fibro Control wykonane są z poliestru, kauczuku syntetycznego z których składa się nośnik aplikatora, polioksymetylenu wchodzący w skład dysku aplikatora, oraz akrylatu i ponownie poliestru, z których zrobione są plastry.

Czytaj również:  Dianol kapsułki – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Stosowanie Fibro Control

Przed użyciem zestawu obszar skóry, na którym znajduje się zmiana, którą chcemy usunąć należy w sposób staranny oczyścić. Potem kolejno trzeba dopasować 2 wgłębienia, znajdujące się na fioletowej części podstawy aplikatora do 2 strzałek umieszczonych na plastrze, po czym docisnąć białą górę aplikatora, w taki sposób, aby przecisnął się on przez środek plastra. Kolejnym krokiem będzie odciągnięcie aplikatora, w celu wyjęcia plastra z aplikatora, po czym należy umieścić ten plaster na podstawie włókniaka, jedną nogą aplikatora po każdej stronie zmiany, uważając przy tym, aby nie dotknąć przypadkiem białej, górnej części urządzenia. Następnie nałożyć aplikator na skórę, naciskając przy tym jego fioletową część i przytrzymując ją przez 5 sekund, a plaster automatycznie zostanie zablokowany w miejscu, w którym znajduje się włókniak. Na sam koniec należy usunąć papierową wkładkę pociągając za klapkę, zgiąć osłonkę plastra na zmianie i docisnąć jego powierzchnie w taki sposób, aby upewnić się, że klej w odpowiednim stopniu przylega do skóry. Plaster należy pozostawić na miejscu na 6 dni, po czym z czasem upływu wyznaczonego terminu niezwłocznie usunąć. W razie wątpliwości dokładny sposób stosowania preparatu Fibro Control znajduje się w dołączonej do niego instrukcji.

Przeciwwskazania Fibro Control

Nie należy stosować w okolicach gałek ocznych, oraz na powiekach. Przeciwwskazania w kontekście używania Fibro Control zachodzą także kiedy włókniak krwawi, nie mieści się w średnicy aplikatora, tudzież nie ma koloru skóry. Nie należy go także stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. W przypadku gdy pacjent cierpi na nowotwór skóry, hemofilię lub narośl wykazuje cechy infekcji, tudzież choroby skóry. Przed skorzystaniem z zestawu Fibro Control należy skontaktować się z lekarzem, w celu ustalenia czy stosowanie zestawu nie będzie dla konsumenta szkodliwe.

Czytaj również:  Rectin krem – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Środki ostrożności związane ze stosowaniem oraz przechowywaniem Fibro Control

Produkt należy trzymać w temperaturze pokojowej, z dala od światła i wilgoci. Należy uniemożliwić dostęp do niego małym dzieciom. Jeżeli opakowanie wyrobu było uszkodzone, lub wcześniej otwierane nie można go pod żadnym pozorem stosować. Podczas stosowania plastra, można brać kąpiel, oraz prysznic, jednak trzeba uważać przy tym aby go zbytnio nie namoczyć. Nie należy go także zrywać, pocierać, czy drapać, a w miejscu jego umiejscowienia nie należy korzystać z wszelkiego rodzaju mydeł, szamponów, balsamów do ciała, produktów do włosów, kremów ani innych tłustych produktów, ponieważ to może doprowadzić do jego odklejenia. W przypadku wystąpienia niepożądanych, lub niepokojących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie produktu i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Efekty Fibro Control

Stosowanie zestawu Fibro Control prowadzi do zatrzymania dopływu krwi do narośli, która następnie stopniowo zasycha wewnątrz plastra, po czym zostaje wraz z nim usunięty po upływie wyznaczonych 6 dni. Cały proces zachodzi oczywiście w pełni bezpieczny sposób, a ryzyko powstania ran, czy też blizn jest znikome.

Skutki uboczne Fibro Control

Po usunięciu wyrobu może wystąpić niewielkie, miejscowe krwawienie. Produkt Fibro Control można w pełni bezpiecznie i bez niepożądanych skutków stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Gdzie kupić Fibro Control?

Jakość i skuteczność tego produktu potwierdza tak szeroka jego dostępność. Można go nabyć bez problemu przez internet, w prawie wszystkich największych aptekach internetowych, takich jak: Zdrovit, Webpharm czy Dozu. Można go również nabyć od ręki w większości stacjonarnych aptek na terenie całej Polski w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów.

Cena Fibro Control

W przypadku tego zagadnienia można zauważyć ogromną rozbierzność, bowiem suma,którą będziemy musieli zapłacić w celu nabycia Fibro Control waha się między 37.98 zł, a 59.49 zł w zależności od sklepu, w którym dany produkt będziemy chcieli nabyć.

Czytaj również:  Dialine kapsułki – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Opinie Fibro Control

Produkt ten ma pozytywne recenzje. Na portalu Allegro średnia ocen zestawu Fibro Control z ponad 104 opinii wynosi 4,45 na 5 gwiazdek, co nie oszukując się jest świetnym wynikiem i świadczy o tym, iż osoby korzystające z Fibro Control są zadowolone z efektów które dzięki niemu uzyskują.

Parę słów na temat producenta i dystrybucji Fibro Control: tak jak wyżej zostało wspomniane za produkcje Fibro Control odpowiada firma Unigroup ApS, której siedziba znajduje się w Danii. Została ona założona w 19997 roku przez CEO Flemming Licht. Z blisko 25-letnim doświadczeniem zajmuję się ona opracowywaniem i tworzeniem unikalnych, a także innowacyjnych na skalę światową produktów dla konsumentów, specjalizując się przy tym w pediatrii, oraz dermatologii. Tak jak firma się przedstawia, Unigroup ApS dąży do ciągłych innowacji, oraz pokłada głęboką wiarę w to, produkty opieki zdrowotnej w pełni wspierają, oraz wzmacniają człowieka w naturalnych reakcjach jego organizmu. Nie należy zapominać o fakcie, iż marka ta tworzy w pełni bezpieczne produkty, testowane na ludziach. Skupia się przy tym na maksymalizacji skuteczności dostępnej dla konsumenta kuracji, ograniczając przy tym ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jak to jest tylko możliwe. Bardzo dobrze na temat Unigroup ApS świadczy fakt, że jej produkty w tym Fibro Control trafiają do ponad 2000 aptek na terenie Skandynawii, oraz do znacznej ilości dystrybutorów w całej Europie, w tym oczywiście także Polski. Dystrybucją na terenie naszego kraju zajmuję się firma Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o., która już od ponad 25 z powodzeniem uczestniczy w procesie rozwoju polskiego rynku farmaceutycznego. Firma ta jest zdecydowanym liderem w kontekście produkcji produktów leczniczych i suplementów diety, a jej dynamicznemu rozwojowi towarzyszy z kolejnymi, znaczącymi na rynku międzynarodowym zagranicznymi markami. Siedziba koncernu znajduję się na ulicy Nocznickiego 31 w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *