Przejdź do treści

Bravera Control – opinie, skład, cena, gdzie kupić?

Przedwczesny wytrysk jest jednym z najczęstszych zaburzeń seksualnych. Może dotyczyć nawet 30 proc. mężczyzn na świecie w wieku 18-59 lat. Jego przyczyny mogą być: neurobiologiczne (związane z aktywnością neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego), psychogenne (stres, lęk czy zaburzenie relacji partnerskich) bądź somatyczne (zapalenie lub przerost prostaty, cukrzyca, udar mózgu). Wykazano też, że przedwczesna ejakulacja może być związana z nadczynnością tarczycy.

Mężczyźni zmagający się z przedwczesnym wytryskiem nie tylko mają problem z osiągnięciem satysfakcji seksualnej i zadowoleniem partnerki, u wielu z nich zaburzenie to związane jest z dyskomfortem psychicznym, brakiem pewności siebie czy poczuciem upokorzenia. Skutkować to może nawet całkowitą rezygnacją ze współżycia. Dlatego osobom cierpiącym na tę przypadłość, zaleca się konsultację z seksuologiem, urologiem bądź lekarzem pierwszego kontaktu.

Metodę leczenia przedwczesnego wytrysku należy dobrać na podstawie przyczyny jego występowania. Jeżeli problem ma podłoże psychogenne (np. depresja, nerwica), stosuje się farmakoterapię w postaci antydepresantów. Mogą to być inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), a także farmaceutyki SARI oraz inhibitory fosfodiesterazy typu 5. Pomocna również może okazać się wizyta u psychologa bądź seksuologa, który przeprowadzi odpowiednią psychoterapię indywidualną. Innym zalecanym rozwiązaniem jest terapia dla par.

Bravera Control, według producenta, ma zmniejszyć wrażliwość penisa na dotyk, co pozwoli na opóźnienie wytrysku. Preparat jest w postaci aerozolu do stosowania na skórę. Lek Bravera Control podaje się od 5 do 15 minut przed stosunkiem. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat składu Bravera Control, zapoznać się ze szczegółami stosowania preparatu, a także dowiedzieć się, gdzie można zakupić ten nowoczesny produkt, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Spis treści

Efekty Bravera Control

Bravera Control zawiera lidokainę, która ma działanie miejscowo znieczulające. Środek ten hamuje wyzwalanie i przewodzenie impulsów wzdłuż włókien nerwowych i w zakończeniach nerwowych. Powoduje to zmniejszenie wrażliwości penisa na bodźce fizyczne.

Jak obiecuje producent, stosowanie Bravera Control wydłuża stosunek i opóźnia wytrysk, a efekty te można zaobserwować już po pierwszym użyciu. Dzięki formie aerozolu składniki produktu łatwo docierają do skóry prącia, tworząc specjalną warstwę ochronną. Bravera Control w postaci sprayu to bardzo praktyczne rozwiązanie. Delikatna struktura pozwala na szybkie wchłonięcie leku przez skórę i nie pozostawia szpecących śladów. Dodatkowo produkt jest bardzo wydajny, 8 ml leku wystarcza na ok. 30 użyć.

Należy podkreślić jednak, że preparat Bravera Control działa wspomagająco, nie leczniczo i należy do grupy produktów doraźnych. Jeśli przedwczesny wytrysk utrzymuje się zbyt długo, należy ten problem poruszyć z seksuologiem, urologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu.

Skład Bravera Control

Opakowanie leku zawiera butelkę z pompką rozpylającą 8 ml roztworu. W jego skład wchodzi:

 • lidokaina – stanowi substancję czynną preparatu, ma działanie miejscowo znieczulające. Stosowana na penisa, zmniejsza wrażliwość prącia na dotyk, co w efekcie prowadzi do opóźnienia wytrysku. 1g erozolu zawiera 96 mg lidokainy, natomiast 1 naciśnięcie pompki – 7,87 mg lidokainy.
 • mirystynian izopropylu – częsty składnik kosmetyków do skóry i włosów, zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni, przez co ma działanie pośrednio nawilżające.
 • kwas stearynowy – jeden z nasyconych kwasów tłuszczowych, komponent wielu kremów, balsamów, mleczek, a także mydeł czy świec. Ma działanie oczyszczające i nawilżające.
 • eter monoetylowy glikolu dietylenowego – rozpuszczalnik, stosowany w kosmetykach jako substancja nawilżająca oraz zwiększająca lepkość produktu, odpowiada też za funkcje zapachowe.

Stosowanie Bravera Control

Lek Bravera Control należy stosować zgodnie z opisem ulotki producenta.

Przed pierwszym użyciem preparatu należy, trzymając pojemnik pionowo, nacisnąć pompkę rozpylającą co najmniej 10 razy, w celu jej napełnienia i uzyskania prawidłowego rozpylenia. Jeśli pompka rozpylająca nie była używana przez co najmniej 10 dni, trzeba ponownie ją przygotować poprzez trzykrotne naciśnięcie i rozpylenie produktu w powietrze.

Preparat podaje się na skórę na 5 do 15 minut przed stosunkiem. Należy zsunąć napletek z żołędzi i trzymając pojemnik w pozycji pionowej (zaworem do góry), zastosować preparat na całą powierzchnię żołędzi i trzonu prącia.

Jeżeli po upływie 5 minut na prąciu pozostanie nadmiar leku, należy go usunąć.

Wskazana dawka to 3 do 7 naciśnięć pompki w celu pokrycia trzonu i żołędzi prącia. Od kolejnego użycia powinny minąć co najmniej 4 godziny. Maksymalna dawka w ciągu 24 godzin to 22 naciśnięcia.

Przed pierwszym użyciem leku zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

Nie stwierdzono wpływu preparatu Bravera Control na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń i maszyn.

Uwaga!

Nie należy dopuścić do kontaktu leku Bravera Control z oczami i błoną śluzową jamy ustnej, nosa, gardła. Jeśli preparat dostanie się do oczu, trzeba je natychmiast przepłukać zimną wodą. W razie kontaktu leku z błoną śluzową jamy ustnej lub gardła należy zachować ostrożność, gdyż działanie leku obniża zdolność odczuwania bólu w obrębie tych okolic.

Lek Bravera Control nie powinien być stosowany dłużej niż 1 miesiąc bez nadzoru lekarza.

Przeciwskazania Bravera Control

Preparatu Bravera Control nie powinny stosować osoby, które wykazują wrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Nie zaleca się również używania produktu w przypadku, gdy partnerka jest w ciąży. Substancje zawarte w leku mogą wpłynąć na stan nienarodzonego dziecka.
Podobnie jest, gdy partnerka karmi piersią. Istnieje ryzyko dostania się składników preparatu do pokarmu matki.

Zabrania się stosowania Bravera Control na podrażnioną lub zmienioną stanem zapalnym skórę. Może to spowodować działania niepożądane jak nasilenie zmian skórnych. To samo dotyczy partnerek mężczyzn stosujących wspomniany lek.

Podczas stosunku płciowego niewielka ilość preparatu może przedostać się np. do pochwy lub odbytu. W związku z tym partnerzy mogą chwilowo odczuwać drętwienie i powinni zachować ostrożność podczas czynności seksualnych. Należy unikać narażenia kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią na działanie tego leku.

Preparatu nie powinny stosować osoby w wieku poniżej 18 roku życia. Zawarte w nim składniki mogą negatywnie wpłynąć na proces rozwoju narządów płciowych. Nie zaleca się leku również osobom w podeszłym wieku, ponieważ są bardziej podatne na różne powikłania.

Bravera Control z innymi lekami

Przed użyciem preparatu należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, jakie leki przyjmuje pacjent. Preparat może wywołać interakcje z:

 • Lekami przeciwpadaczkowymi.
 • Lekami zwiotczającymi mięśnie.
 • Lekami nasercowymi (przeciwarytmicznymi).
 • Lekami antycholinergicznymi (np. stosowanymi w łagodzeniu skurczów żołądka, w leczeniu choroby Parkinsona lub w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej).
 • Lekami przeciwnadciśnieniowymi.
 • Lekami sympatykomimetycznymi (np. stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, astmy, przeziębienia).
 • Barbituranami (np. nasennymi oraz stosowanymi w leczeniu padaczki).
 • Beta-blokerami (lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz regulującymi rytm serca.

Odnotowano także wpływ na testy diagnostyczne do oznaczania enzymów osoczowych.

Skutki uboczne Bravera Control

Tak jak w przypadku stosowania każdego leku, Bravera Control może wywołać działania niepożądane. Jeśli takie wystąpią, należy niezwłocznie zgłosić to lekarzowi. Pamiętaj jednak, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.

Po zastosowaniu leku Bravera Control może wystąpić wysypka lub miejscowe podrażnienie skóry. Należy wtedy natychmiast zaprzestać używania preparatu.

Leki miejscowo znieczulające bardzo rzadko wywołują reakcje alergiczne.
Ogólnoustrojowe działania niepożądane spowodowane są dużym stężeniem lidokainy we krwi związanym z nakładaniem dużych dawek, szybkim wchłanianiem, nadwrażliwością, idiosynkrazją lub zmniejszoną tolerancją leku.

Użycie dawki większej niż zalecanej przez producenta lub w przypadku nadwrażliwości na lidokainę, może spowodować (u mniej niż 1 osoby na 10 000):

 • Objawy zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego, pobudzenie, nerwowość.
 • Objawy zahamowania ośrodkowego układu nerwowego.
 • Zawroty głowy, senność, drgawki, utrata przytomności.

Gdzie kupić Bravera Control?

Bravera Control dostępny jest bez recepty w aptekach. W przypadku zamówień internetowych, nie należy odbierać produktu w paczkomatach. Zaleca się kupowanie tylko w aptekach internetowych oznaczonych logo legalnej apteki internetowej. Wystrzegaj się zakupu leków z niepewnych źródeł!

Cena Bravera Control

Cena jednej butelki 8ml (96 mg/g) wynosi od 33,50 zł do 49,99 zł. Należy dodać, że Bravera Control to pierwszy i jedyny lek na rynku polskim dedykowany leczeniu przedwczesnego wytrysku, który jest dostępny bez recepty.

Opinie Bravera Control

Użytkownicy, którzy stosowali Bravera Control oceniają produkt jako wygodny w użyciu i skuteczny. Niektórym internautom użycie preparatu pozwoliło na wydłużenie stosunku nawet do 45 minut. Rzadziej użytkownicy pisali o problemach z utrzymaniem erekcji czy zbytnim znieczuleniem członka.

W przypadku stosowania preparatu, należy zwrócić szczególną uwagę na jego dawkowanie. Należy to robić zgodnie z zaleceniami na ulotce producenta.

Na forum i stronach internetowych aptek pojawiają się coraz to nowe opinie dotyczące Bravera Control. Obserwować je można również na portalach społecznościowych.

Producentem leku Bravera Control jest Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o. o.

Przedstawiona tutaj analiza Bravera Control w publikacji oparta została na przykładzie zewnętrznych źródeł i danych na forum, blogach i portalach społecznościowych oraz ofertach producenta. Pozostałe informacje i właściwości na ten temat odszukać można pod adresem https://my.clevelandclinic.org/health/articles/10036-erection-ejaculation-how-it-occurs oraz na https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/how-an-erection-occurs pod którym opublikowano inne dane w tym badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *